DISCGOLFOVÝ TURNAJ PROSTĚJOVSKÝCH ŠKOL

05. 10. 2024

DISCGOLFOVÝ TURNAJ PROSTĚJOVSKÝCH ŠKOL

Dne 27. září 2024 se v nádherném prostředí Kolářových sadů uskutečnil historicky první discgolfový turnaj pro základní školy v Prostějově.

Turnaj připravili členové DG Club Tailors Prostějov, kteří věnují velkou část svého času propagaci discgolfu nejen mezi dospělými, ale především mezi dětmi a mládeží. Turnaj podpořilo také Statutární město Prostějov.

Dívky a chlapci z 6. – 9. ročníků se nejprve seznámili s pravidly Discogolfu, ale také s technikou jednotlivých hodů. Během hodiny si vyzkoušeli jak hody na dlouhou, tak i na krátkou vzdálenost a to vše pod dohledem zkušených discgolfových hráčů. Samotná soutěž se hrála na dvě kola a největší úspěch zaznamenal náš Tomáš Čergel, který skončil na krásném třetím místě mezi chlapci z 6. a 7. ročníků. Velice úspěšně nás také reprezentovali Nikola Přecechtělová, Barbora Jurová, Adéla Sťahelová a Dominik Škop. Paní učitelka Valla Rullová zvítězila mezi učiteli a tím jen podtrhala už tak úspěšný den pro naši školu. Děkujeme!

Fotografie zde!

Novinky - výpis všech